DietaNie dla mnie

Leki na otyłość

W skrócie – nie ma leków na otyłość. Działających leków na otyłość. Bezpiecznych leków na otyłość.

Nieco rozszerzając temat. Kiedyś, w Polsce, był dostępny lek na otyłość, który działał. Realnie powodował utratę masy ciała, wyraźną, stabilną. Wkrótce potem lek został zakazany, najpierw w USA, potem w Europie. Wiem o tym, bo jedna osoba z mojej rodziny brała ten lek, przepisany przez lekarza. Utrata wagi (bez zmiany zachowań, diety, czy aktywności fizycznej) była wyraźna, zauważalna.

Niestety, jednocześnie zauważalne zaczęły się luki w pamięci tej osoby i zaburzenia postrzegania. Owa osoba odstawiła ten lek natychmiast i zgłosiła ten fakt lekarzowi. Lekarz nie miał pojęcia co z tym zrobić, ale – na szczęście – po kilku miesiącach efekt się cofnął. Potem okazało się, że lek został wycofany ze względu na neurologiczne efekty uboczne. Wyraźne i brutalne efekty uboczne.

Są, oczywiście, suplementy diety. Suplementy diety, zazwyczaj, nie szkodzą. Zazwyczaj, również, nie pomagają w sposób mierzalny. Oznacza to, że Twoja droga do utraty wagi to dieta (powiedzmy, w 60%) i ćwiczenia fizyczne (w 40%). Wkrótce, na kanale GrubasFit dostaniesz zestaw ćwiczeń dla otyłych. Polecam!

GrubasFit na Instagramie i na Facebooku