DietaNauka

Czy powinieneś spróbować diety keto?

Białko jest częścią diety keto, ale nie ma w niej rozróżnienia między chudym białkiem a białkami o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych, takimi jak wołowina, wieprzowina i bekon.

Co z owocami i warzywami? Wszystkie owoce są bogate w węglowodany, ale możesz spożywać niektóre owoce (zazwyczaj jagody) w małych porcjach. Warzywa (również bogate w węglowodany) ograniczają się do zielonych liści (takich jak jarmuż, boćwina szwajcarska, szpinak), kalafiora, brokułów, brukselki, szparagów, papryki, cebuli, czosnku, grzybów, ogórka, selera i letnich kabaczków. Jedna filiżanka posiekanych brokułów ma około sześciu węglowodanów.

Ryzyko związane z dietą keto

Dieta ketogeniczna niesie ze sobą wiele zagrożeń. Na szczycie listy znajduje się wysoka zawartość tłuszczów nasyconych. McManus zaleca, aby utrzymać tłuszcze nasycone do nie więcej niż 7% dziennych kalorii ze względu na związek z chorobami serca. I rzeczywiście, dieta keto jest związana ze wzrostem „złego” cholesterolu LDL, który jest również związany z chorobami serca.

GrubasFit na Instagramie i na Facebooku